Pacolli del me një ide për rininë

Pacolli del me një ide për rininë

18:41, 12/08/2020

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka jep një ide interesante për rininë e vendit në ditë e tyre, shkruan Syri.net Kosova.

"Në këtë epokë të internetit dhe teknologjisë, të rinjtë tani janë më të sigurt se përpiqen të shesin idetë e tyre dhe të marrin rrugën drejt suksesit. Me aftësitë themelore si të dish të krijosh një faqe në internet ose të besh marketing të produkteve në internet, të rinjtë mund të arrijnë në botë dhe të shfaqin talentin e tyre", ka shkruar Pacolli në Facebook.

"Sot në Ditën Botërore të Rinisë, është koha të mendojmë se si liria jonë, aftësia jonë për të qenë më të lidhur me botën, për t’u përdorur për zhvillimin e rinisë dhe duke mundësuar më shumë mundësi për punësim dhe arsim", ka shkruar mes tjerash kreu i AKR-së.

Postimi i plotë:

Në këtë epokë të internetit dhe teknologjisë, të rinjtë tani janë më të sigurt se përpiqen të shesin idetë e tyre dhe të...

Posted by Behgjet Pacolli on Wednesday, August 12, 2020

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco