Vala 2 e Covidit në shtator/Qeveria koordinohet me komunat për masat shtesë

Vala 2 e Covidit në shtator/Qeveria koordinohet me komunat për masat shtesë

19:08, 11/08/2020

Kryeministri Avdullah Hoti edhe pse është në izolim duke u kuruar nga Covid-19, po del të jetë shumë aktiv në rrjetin social në Facebook, shkruan Syri.net Kosova.

Hoti kësaj here ka treguar se bashkë me komunat do të bëjnë përgatitje për masat e mëtutjeshme, për një valë të re të infektimeve, e cila mund të paraqitet në shtator.

"Me kryetarët e komunave sot biseduam edhe për pregatitjet për fillimin e viti të ri shkollor dhe obligimet e komunave në këtë proces.", ka shkruar kryeministri në rrjetin e tij social.

Postimi i plotë:

Bashkë me komunat do të bëjmë përgatitje për masat e mëtutjeshme, për një valë të re të infektimeve, e cila mund të...

Posted by Avdullah Hoti on Tuesday, August 11, 2020

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco