Anton Berisha kritikon përplasjet e koalicionit qeveritar, ja pse...

Anton Berisha kritikon përplasjet e koalicionit qeveritar, ja pse...

18:53, 09/08/2020

Ish-zv.ministri i Jashtëm, Anton Berisha, ka kritikuar përplasjet e fundit dhe replikat mes partnerëve të koalicionit AAK-së dhe LDK-së, shkruan Syri.net Kosova.

Ai përmes një postimi në Facebook thotë se shteti në vend që të rritë energjitë dhe të koordinojë veprimet në një betejë të vështirë në dialogun me Serbinë, përfaqësuesit e koalicionit kanë nisur përçarjet mes vete duke treguar jo seriozitet, siç thotë karshi gjendjes kritike të pozicionit të Kosovës në arenën ndërkombëtare.

Postimi i plotë:

Ne vend qe shteti i Kosoves te maksimalizoj energjite e veta dhe te koordinoje veprimet ne nje beteje te veshtire ne...

Posted by Anton Berisha on Sunday, August 9, 2020

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco