Pamje/Gati kërset boksi mes deputetit të VV-së dhe atij të LDK-së

Pamje/Gati kërset boksi mes deputetit të VV-së dhe atij të LDK-së

17:25, 07/08/2020

Është evituar një përplasje fizike ndërmjet deputetëve të LDK-së dhe VV-së në seancën e sotme të Kuvendit.

Deputeti i partisë së Albin Kurtit, Hajrullah Çeku kishte një disktuim me deputeten e minoriteteve, Zikrete Aliti, pasi kjo e fundit apstenoi në një votim.

E, kjo i pengoi deputeti nga Prizreni, Xhavit Ukaj. 

Ai kërkoi nga deputetët e LVV-së që mos të ushtrojnë presion tek deputetja Aliti, të cilën ai e ka bashkëvendase.

 

Gati kërset boksi mes deputetit të VV-së dhe atij të LDK-së, ja pamjet ????

Gati kërset boksi mes deputetit të VV-së dhe atij të LDK-së, ja pamjet ???? EMRAT ???? https://bit.ly/30E78ZD

Posted by GazetaBlic on Friday, August 7, 2020

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco