Haradinaj-Majko biseduan për mbajtjen e Kuvendit Mbarëkombëtar të Diasporës në Kosovë

Haradinaj-Majko biseduan për mbajtjen e Kuvendit Mbarëkombëtar të Diasporës në Kosovë

22:00, 06/08/2020

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla sot ka biseduar me Ministrin e Shtetit për Diasporë në Shqiëpri, Pandeli Majkon.

Ata biseduan për mbajtjen e Kuvendit Mbarëkombëtar të Diasporës në Kosovë, nën organizimin e Këshillit Kombëtar të Diasporës dhe të dy Ministrive tona.

“Është gjithmonë ndjenjë e veçantë kur shtetet tona koordinohen dhe veprojnë si një komb që ka për çka të krenohet dhe për çka të aspirojë.

E falënderova Ministrin njëherish për të gjithë kontributin e tij për Kosovën në të gjitha funksionet që ka patur”, ka shkruar Haradinaj-Stublla.


  Pata një telefonatë vëllazërore me Ministrin e Shtetit për Disaporë në Shqipëri, Pandeli Majko.
  Është gjithmonë ndjenjë e veçantë kur shtetet tona koordinohen dhe veprojnë si një komb që ka për çka të krenohet dhe për çka të aspirojë.
  E falënderova Ministrin njëherish për të gjithë kontributin e tij për Kosovën në të gjitha funksionet që ka patur.
  Me Ministrin Majko, biseduam për mbajtjen e Kuvendit Mbarëkombëtar të Diasporës në Kosovë, nën organizimin e Këshillit Kombëtar të Diasporës dhe të dy Ministrive tona
   

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Komentet

  Shto koment

  Denonco