Osmani flet me Sentop: Turqia i jep mbështetje të fuqishme Kosovës

Osmani flet me Sentop: Turqia i jep mbështetje të fuqishme Kosovës

20:17, 04/08/2020

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, zhvilloi një bisedë telefonike me Kryetarin e Kuvendit të Turqisë, Mustafa ?entop, me të cilin diskutuan për bashkëpunimin bilateral ndërmjet Kosovës dhe Turqisë, në veçanti për bashkëpunimin parlamentar, shkruan Syri.net Kosova.

Sipas një njoftimi nga Kuvendi Osmani thuhet se e falenderoi Turqinë për përkrahjen e dhënë Kosovës gjatë pandemisë, duke dhuruar donacione me material mbrojtës në kohën kur Kosova po sfidohet me situatë të rënduar në ballafaqimin me këtë virus.

"Kryetari ?entop, ndĂ«rkaq, theksoi se kanĂ« gatishmĂ«ri qĂ« t’u pĂ«rgjigjen edhe kĂ«rkesave tĂ« tjera tĂ« KosovĂ«s, qoftĂ« pĂ«r pajisje mbrojtĂ«se, qoftĂ« pĂ«r mjekim tĂ« pacientĂ«ve. BashkĂ«biseduesit diskutuan edhe pĂ«r çështjen e dialogut KosovĂ«-Serbi", thuhet nĂ« njoftimin e Kuvendit.

Postimi i plotë:

Kryetarja e Kuvendit zhvilloi bisedë telefonike me Kryetarin e Kuvendit te Turqisë, Mustafa ?entop Kryetarja e...

Posted by Kuvendi i Kosovës - Skupƥtina Kosova on Tuesday, August 4, 2020

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco