Dialogu Kosovë-Serbi pritet të intensifikohet nga shtatori

Dialogu Kosovë-Serbi pritet të intensifikohet nga shtatori

15:42, 15/07/2020

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti nesër pasdite do të takohet me presidentin serb Aleksandar Vuçiq në Bruksel në dialogun që po lehtësohet nga Bashkimi Europian.

 Mësohet  se BE-ja ka në synim që të intensifikojë procesin e dialogut në muajin shtator në dy pista paralele.

Njëra ‘pistë’ do t’i kushtohet finalizimit dhe zbatimit përfundimtar të të gjitha atyre marrëveshjeve që janë nënshkruar deri më tani, por nuk janë zbatuar plotësisht.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco