Numri të infektuarve është alarm se maskat duhet të përdoren

Numri të infektuarve është alarm se maskat duhet të përdoren

15:31, 15/07/2020

Zëvendëskryeministri Besnik tahiri, thotë se bashkë do t’ia dalim.

Ai ka shpërndarë maska për disa punëtorë, të cilët ishin duke kryer punë të jashtëzakonshme në rrugë.

Sipas tij shëndeti i secilit është i rëndësishëm sikurse edhe i punëtorëve, të cilët po e mbajnë gjallë jetën dhe ekonominë e Kosovës. Prandaj, kërkoj prej të gjithë punëtorëve, prej të gjithë qytetarëve, që të bartin maska dhe të fitojmë luftën me COVID-19.

"Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike sapo njoftuan se në 24 orët e fundit janë edhe 119 të infektuar. Ky numër është alarm se maskat duhet të përdoren dhe të shtohet edhe më shumë kujdesi. Bashkë do t’ia dalim", tha Tahiri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco