Zemaj e jep lajmin e mirë: Sot kemi me pak të infektuar dhe rritje të numrit prej të shëruarve

Zemaj e jep lajmin e mirë: Sot kemi me pak të infektuar dhe rritje të numrit prej të shëruarve

22:05, 13/07/2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, duke folur para deputetëve, para pak çastesh, ka thënë se sot ka rënie të numrit të të infektuarve me koronavirus dhe rritje të atyre që janë shëruar.

“Sapo mora informacionet e fundit se sot kemi rënie të numrit të infektuarve, rritje të testimeve dhe rritje të numrit të të shëruarve”, ka thënë Zemaj, shkrun Syri.net Kosova.

Ditëve të fundit në Kosovë ka shënuar rritje të numrit të të infektuarve me COVID-19, ku vetëm dje ishin 216 të infektuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco