Ish këshilltari i Kurtit e 'deshifron' deklaratën e Palmerit

Ish këshilltari i Kurtit e 'deshifron' deklaratën e Palmerit

20:53, 27/05/2020

Ish-këshilltari i  kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit -  Shkëlzen Gashi ka ‘deshifruar’ deklaratën e të dërguarit për Ballkan Mathew Palmer rreth vazhdimit të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe zhvillimet politike në vend – raporton SYRI.net Kosova

Gashi ka thënë se deklarata e Palmer duhet të shihet në këtë formë: “Shtetet e Bashkuara duan të zgjedhin qeverinë e re të Kosovës, kemi favorit, mbajmë anë. Duam të shohim një proces që nuk ka rëndësi nëse mbështetet në Kushtetutën e Kosovës, që prodhon një qeveri që angazhohet në procesin e bisedimeve siç kërkojmë ne” – përfundon komentin e tij në Facebook Gashi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco