'Gjërat kishin shkuar larg': Quni rrëfen për 'ofertën' që i bëri Kurtit në ditën e mocionit

'Gjërat kishin shkuar larg': Quni rrëfen për 'ofertën' që i bëri Kurtit në ditën e mocionit

17:57, 20/05/2020

Anëtari i Kryesisë së LDK-së Anton Quni ka folur për zhvillimet politike në vend.Ai duke komentuar përplasjet LDK-VV tha se ministrat duhet ta kryejnë punën pavarësisht zhvillimeve politike.

“Une, zëvendësministri i Vetëvendosjes dhe komandanti i FSK-së jemi dakorduar që puna e Forcës së Sigurisë të mos ndikohet nga zhvillimet politike”, tha ai.

Quni ka folur edhe për “ofertën” që i bëri Kurtit ditën e mocionit.“Gjërat kishin shkuar shumë larg”, tha Quni në Forntal.

Ai tha se e kishte përdorur autoritetin personal, pa pasur autorizim të partisë, që ta shpëtojmë koalicionin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco