Njeriu me i votuar në LDK kërkon caktimin e datës se zgjedhjeve parlamentare të parakohshme

Njeriu me i votuar në LDK kërkon caktimin e datës se zgjedhjeve parlamentare të parakohshme

21:39, 07/04/2020

Vjosa Osmani po paralajmëron se formimi i qeverisë së re do të përfundojë në Gjykatën Kushtetuese.

"Kosovës i duhet një qeveri legjitime dhe jo qeveri pa legjitimitet...Të kthehemi të qytetari sepse nuk hyj në një listë me parti që korruptohen", tha osmani.

Sipas saj, derisa jemi në luftën ndaj pandemisë, qeveria në detyrë do ta kryej punën dhe pas pandemisë, le të shkojmë në zgjedhje.

"Kush do të bëjë koalicion me AAK-NISMA-PDK me skenarist Thaçin le të shkojnë ne zgjedhje menjëherë", ka theksuar ndër të tjera Osmani në intervistën e KTV-së, shkruan Syri.net Kosova.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco