Ndarjen na e solli Hashim Thaçi

Ndarjen na e solli Hashim Thaçi

16:22, 06/04/2020

Ish-ambasadori, Lulëzim Peci, po thotë se ndarjen e Kosovës na e solli Hashim Thaçi, shkruan Syri.net Kosova.

"Kush thote se nuk eshte eshte biseduar per ndarje/kembim te territoreve ne mes Hashim Thacit dhe Aleksander Vucicit mendoj se ka probleme te thella me amnezi. Per me teper kush pretendon te neglizhoj kete fakt, nuk i bene asnje sherbim vendit, perkundrazi perhape pasiguri dhe krijon terren per sjellje te papergjegjshme politike.

Ne anen tjeter, kush e injoron deklarimin e Ambasadorit Grenel se nuk ka pare plan per ndarje, dhe se ai personalisht nuk e preferon kete zgjidhje, bene gabim, dhe ate te madh, pasi me kete e bjen ne pikepyetje kredibilitetin e Shtepise se Bardhe, dhe kjo nuk kalon pa pasoja", ka shkruar Peci në një reagim në Facebook.

Postimi i plotë:

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco