Pompeo i dërgon letër falënderuese Vuçiqit

Pompeo i dërgon letër falënderuese Vuçiqit

15:23, 03/04/2020

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka dërguar letër presidentit serb Aleksandar Vuçiq.

Pompeo falënderoi kreun e shtetit serb për transportin e qytetarëve amerikanë nga Serbia.

“Ndërsa qeveritë në mbarë botën përpiqen të mbrojnë qytetarët e tyre nga pandemia COVID-19, unë dua t’ju shpreh mirënjohjen e thellë juve dhe Qeverisë së Serbisë për ndihmën ndaj qytetarëve të Shteteve të Bashkuara atëherë kur ata patën nevojë”, shkruan Pompeo, raporton Tanjug.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco