Rrëzimi apo vetë rrëzimi, paraqesin të njëjtën gjendje

Rrëzimi apo vetë rrëzimi, paraqesin të njëjtën gjendje

19:30, 30/03/2020

Publicisti Jusuf Buxhovi, thotë se rrëzimi apo vetë rrëzimi, pavarësisht kahut, nga pikëpamja fizike, paraqesin të njëjtën gjendje.

Sipas tij interpretimi filozofik, etik e deri te ai politik, i japin domethënie të ndryshme, varësisht nga qasja ndaj saj dhe përceptimeve që lidhen me të, me çka spekulativiteti zëvendëson racion...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco