Tarifa 100 për qind hiqet krejtësisht, vendoset reciprociteti

Tarifa 100 për qind hiqet krejtësisht, vendoset reciprociteti

08:31, 28/03/2020

Luan Dalipi ka listuar 7 pika të vendimeve të qeverisë në detyrë.

Ai ndër tjera tha se tarifa 100% do të hiqet dhe do të zëvendësohet me reciprocitet, duke thënë se ky është hapi që Kosova e merr mu tani që topi është në anën e Serbisë, shkruan Syri Kosova.

‘Qeveria e Kosovës është thellësisht e shqetësuar që forcat korruptive politike të kërcënuara nga zbatimi antikorrupsion i qeverisë së re e kanë përdorur këtë episod për të provuar të minojnë marrëdhëniet speciale midis SHBA dhe Kosovës për përfitime politike. Ne e ftojmë Presidentin Thaçi dhe çdo aktor politik që të respektojnë kushtetutën e Kosovës, në vijë me deklaratën e Departamentit të Shtetit të 26 Mars 2020’ tha ndër tjera Dalipi.

Më poshtë e keni reagimin e tij të plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco