Lumir Abdixhiku: Mirupafshim në stacionin tjetër

Lumir Abdixhiku: Mirupafshim në stacionin tjetër

23:32, 25/03/2020

Lumir Abdixhiku ka reaguar pas votimit të deputetëve të Kosovës për mocionin e iniciuar nga LDK, për rrëzimin e Qeverisë Kurti, pjesë e së cilës ishin edhe vetë.

Abdixhiku tha se sot përfundoi udhëtimi i tij i shkurtër në ministrinë e Infrastrukturës dhe Ambientit, e që sipas tij fatkeqësisht përfundoi në kohë të përballjes emergjente kur vendit i duhet forcë, qetësi e stabilitet.

Abdixhiku tha se ka abstenuar nga procesi politik i ditëve të fundit sepse ka konsideruar se beteja për jetë në orë te vështirë të shtetit i mbizotëron të gjitha, betejën politikë në këtë kohë s’kishte si ta bënte dhe prandaj me këtë s’u mor.

Duke treguar punën e bërë për 52 ditë qeverisje, Abdixhiku tha se Kuvendi ia dha këtë mandat, Kuvendi ia mori atë.

“Për mua, shërbimi ndaj shtetit – sidomos në orën më të vështirë të tij – ishte nder. Të jesh ministër i një vendi të shkëlqyer me qytetarë të shkëlqyer është fare e lehtë. Do të kujdestaroj këtë detyrë me vullnet të njëjtë”, tha ndër të tjerash Abdixhiku.

Postimi i plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco