Kuvendi voton mocionin e LDK-së që i hap rrugën ndarjes së Kosovës

Kuvendi voton mocionin e LDK-së që i hap rrugën ndarjes së Kosovës

22:49, 25/03/2020

Deputetët e Kuvendit kanë votuar mocionin e LDK-së duke shkarkuar qeverinë Kurti, shkruan Syri.net Kosova.

Me 81 vota për, 32 kundër, dhe 1 abstenim ka kaluar mocioni i LDK-së, i cili ka shkarkuar qeverinë Kurti.

Pas një debati mjaft të gjatë qysh prej orës 12:00, deputetët kanë votuar në Kuvend, duke e rrëzuar kështu qeverinë Kurti në kulmin e pandemisë, por edhe një vendim i tillë i hap rrugë edhe ndarjes së Kosovës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco