Pula: Një ditë kjo histori do të zbardhet...

Pula: Një ditë kjo histori do të zbardhet...

15:35, 25/03/2020

Besnik Pula ka shkruar për rolin e lobeve serbe në Shtëpinë e Bardhë ku përmend edhe dhëndrrin e Trumpit, shkruan Syri.net Kosova.

Postimi i plotë:

Nje dite kjo histori do te zbardhet. Do te zbardhet roli i lobeve serbe dhe si depertuan ne Shtepine e Bardhe permes figurave dubioze e te korruptuara si Jared Kushner (dhendrri i presidentit Trump). 

Se si rehabilitimi i Vuciqit dhe Serbise si partnere te respektueshem te SHBA-ve dhe shpetimi i Thacit nga Dhomat Speciale u bene ne kurriz te shtetit te Kosoves, rendit kushtetutes dhe integritetit territorial te saj. 

Se si pakurrizori i papermiresueshem Isa Mustafa dhe kreret e partise LDK, permes Richard Grenellit, pranuan te behen argate te vullnetshem te ketyre interesave duke helmuar politiken kosovare me akuza te shpifura per antiamerikanizem, duke rrezuar nje qeveri ne mes te nje pandemie vdekjeprurese qe mund te marre jeten e mijera njerezve, dhe duke ua cuar gishtin e mesem Berlinit, Parisit e Brukselit, nga te cilat varet e gjithe perspektiva evropiane e Kosoves.

Nje dite keto do te zbardhen. Shpresa ime e vetme eshte se atehere nuk do te jete teper vone.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco