Çka po paralajmëron Haki Abazi për Avdullah Hotin?

Çka po paralajmëron Haki Abazi për Avdullah Hotin?

17:10, 24/03/2020

Zëvendëskryeministri Haki Abazi ka reaguar pasi që kryesia ka vendosur që nesër në ora 11:00 të mbahet seanca e thirrur nga LDK-ja për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti.

Abazi ka shkruar në Facebook se presidenti i Kosovës dhe kreu i LDK’së po dalin të jenë antishtet dhe antikushtetuese.

Megjithatë, ai ka thënë se një ditë tjetër do të flasë edhe për zëvendëskryeministrin Avdullah Hotin.

“Thaçi dhe Mustafa po dalin të jenë antishtet, antikushtetutes, antikombëtar, antiamerikan dhe antievropian. Për Hotin flasim një ditë tjetër, kur kalon COVID-19”, ka shkruar ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco