Orë mësimi për Edi R.

Orë mësimi për Edi R.

Nga Visar Berisha - 23/11/2020

Serbia qysh ne fillesen e saj eshte udhehequr nga dy dinasti mbarshtrues derrash: Karagjorgjeviqet dhe Obrenoviqet! 
Karagjorqeviqet perfaqesojne pergjakesit e tokes serbe dhe tokave te fqinjeve te tyre;  
 -Kane vrare Mbretin serb Aleksander Obrenoviqin dhe Kryeministrin Zoran Gjingjiq. 
 -Kane nisur Luften e Pare Ballkanike duke ndertuar pirgje kokash shqiptare...ne Shkup, perskaj Vardarit. 
-Kane mbrri deri ne Durres.
-Kane nisur edhe Luften e Pare Botnore. 
-Kane pri çetat çetnike ne Kosove ne valen e shkrumbit te saje gjate Luftes se Dyte Botnore.
-Pastaj, jane bâ partizanë dhe na kane dhunuar se dyti, se treti...deri sa ka ardhur ne pushtet miku yt, karagjorgjeviqi i radhes dhe na ka zhbi prej tokes tone.
Kurse  Sinisha Mihajlloviqi mbetet ende nje mbarshtrues i ideve morbide karagjorgjeviqe, dhe nuk ka fare turp per to!
Pse bre Ed zeza, pse?!

Ore mesimi per Edi R. Serbia qysh ne fillesen e saj eshte udhehequr nga dy dinasti mbarshtrues derrash:...

Posted by Visar K. Berisha on Monday, November 23, 2020

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Shto koment

Denonco