Kosova po lufton me dy viruse

Kosova po lufton me dy viruse

Nga Adrian Nokaj - 11/07/2020

Virusi i parë ai COVID-19 duket se nuk ka të ndalur dhe ka një përhapje shqetësuese.

Por virusi i dytë më shqeteson më shumë? Ky virus ka prekur në mas të madhe shoqërinë tonë kosovare, aq fell ka deportuar në shoqëri sa vërtet s'di si ta parandaloj!

Edhe diçka:  Pse po alarmohemi ne kosovarët gjithnjë me vonesë? Pse jemi kaq të padijshëm? Pse kurrë nuk mendojmë? Pse nuk kuptojmë asgjë? 

Për afërsisht qe 7 vjet kemi folur me saktësi për ekstremizmin politik, në të cilin janë përfshirë edhe qytetarët më të thjeshtë “analfabetet”. 

“Anti-kombëtarët”, e çka jo tjetër veq se masa spo i shikon si duhet pasi janë prekur e infektuar nga virusi i Tru-shpërlarjes. 
Nëse ti apo unë mendojmë ndryshe, atëherë ne jemi të rezikuar nga tru-shpërlarët.

Këta “Analfabetët” të infektuar dhe ata drejtuesit e tyre janë virusi më i madh që po i rezikon vërtytet tona shoqërore: humanizmin, dashurin, respektin, moralin etj. Këta që as gjë nuk bëjnë për popullin as edhe një të mirë, poketa përdorin gjuhën e arrogancës, fyrjes e kërcënimit dhe i gëzohen çdo fatkëqësije të vendit tonë.

Sa më parë duhet dizenfiktuar shoqërinë tonë nga portalet dashakeqeshë, nga pseudo patr(l)iotat, nga njëlsit e se keqës. Po ashtu duhet të ndyshohen shumë ligje dhe kanosësit e shoqërisë duhet dënuar dhe mos lejuar të ndodhen në poste publike. 

Boll gënjeshtra e mashtrime, boll është boll!!

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Shto koment

Denonco