Vjosa Osmani takon presidentin e Kenias

Vjosa Osmani takon presidentin e Kenias

09:23, 17/06/2024

Presidnetja e Kosovës Vjosa Osmani e ka takuar presidentin e Keias William Ruto. 

“Në takimin tonë të tretë brenda një periudhe njëvjeçare, me Presidentin e Kenias, William Ruto, diskutuam sërish për avancimin e raporteve në mes të Republikës së Kosovës dhe Kenias”, ka shkruar Osmani.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco