Shteti mësyn në Gjermani, shqiptarëve iu rekomandohet të mos kenë halle

Shteti mësyn në Gjermani, shqiptarëve iu rekomandohet të mos kenë halle

09:08, 15/06/2024

Nga Erion Dasho

Që nga i pari i vendit, ministrat, drejtorët "qindra milionësh", drejtorët e mesëm dhe vegjël, gjithë shteti ka mësyrë në Gjermani. Elita e ka gjetur mënyrën për të qënë pjesë e Europianit.

Selfiet nga aeroportet, do të pasohen me siguri me selfiet nga stadiumet. Një pjesë jo e vogël ishin bërë gati për takimin e dështuar të Dyseldorfit, i cili, sikundër takimet në Greqi e Itali, pritej të ishte një samit midis patronazhistëve të tokës mëmë me patronazhistë nga diaspora.

Në Shqipëri ndërkaq shteti është paralizuar. Punët kanë mbetur peng. Po kush e vret mendjen?! Këto ditë çdo gjë kalohet me një "O sa mirë me ken shqiptar".

Qytetarëve ndërkohë u rekomandohet që një muaj të mos kenë halle dhe probleme.

Hallet e tyre nuk ka kush i zgjidh...
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco