Blair arrin në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit, pritet nga presidentja Osmani

Blair arrin në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit, pritet nga presidentja Osmani

09:44, 10/06/2024

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, ka mbërritur në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit të vendit.

Blair është pritur nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në Presidencë.

Pas përfundimit të takimit, Osmani dhe Blair pritet të deklarohen për media.

Në orën 10:10 Blair do të takojë kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca.

Pas këtij takimi në orën 10:25 Blair do të marrë pjesë në seancën solemne ku do t’u adresohet deputetëve në Kuvendin e Kosovës.

Në 10 e 45 Blair do ta takojë edhe kryeministrin e Albin Kurti.

Ish-kryeministri britanik në 12:30 do të takohet me kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama.

Me këtë rast, atij do t’i ndahet “Çelësi i qytetit”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco