Adnan Dibrani, deputeti i parë shqiptar nga Kosova në Parlamentin Evropian

Adnan Dibrani, deputeti i parë shqiptar nga Kosova në Parlamentin Evropian

08:45, 10/06/2024

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka bërë të ditur se Adnan Dibrani ka fituar ulëse në Parlamentin Evropian në zgjedhjet që u mbajtën këto ditë.

Tahiri në një postim në “X” ka shkruar se Adnani po bëhet shqiptari i parë nga Kosova i zgjedhur në Parlamentin Evropian.

“Adnani është nga Mitrovica dhe ka emigruar në Suedi në vitet e 90-ta, ku kishte një angazhim të madh si qytetar aktiv. Ai ishte deputet në Suedi dhe gjithashtu anëtar i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës”, ka shkruar Tahiri.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco