Arrestohet pas 7 javësh i mituri që ishte arratisur nga Burgu i Lipjanit

Arrestohet pas 7 javësh i mituri që ishte arratisur nga Burgu i Lipjanit

09:35, 26/02/2024

Me 10 janar të këtij viti, nga Qendra Korrektuese e Lipjanit ishte  arratisur një i mitur.

Pas 7 javëve, policia ka arritur që ta arrestoi sërish atë dhe ta dërguar të adresa e njëjtë.

“Lidhur me rastin, të dielën është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili ka qenë i arratisur dhe me vendim të prokurorit, pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

Për rastin është njoftuar prokurori për të mitur ndërsa është hapur edhe rast për arratisje

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco