Nitaj i AAK-së për kryeministrin Edi Rama: I çuditshëm ky njeri!

Nitaj i AAK-së për kryeministrin Edi Rama: I çuditshëm ky njeri!

17:04, 28/09/2023

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për marrjen nën kontroll të veriut nga ana e KFOR-it.

Nitaj e ka quajtur njeri të çuditshëm kryeministrin Rama.

Reagimi i plotë:

Edi Rama, ky njeri i çuditshëm

Edi Rama paska kërkuar që KFOR-i ta marrë nën kontroll veriun e Kosovës. Bile këtë kërkesë thotë se paskësh bërë edhe në samitin e NATO-së, të mbajtur kohë më parë.

Si është e mundur që të kërkojë diçka, jo për vete por për të tjerët. Bile do të duhej të kishte pyetur nëse kjo është kërkesë e Kosovës.
I çuditshëm ky njeri!

Sa i bën “fora” në Këshillin e Sigurimit, sa e jep një deklaratë “perlë” për ta kundërshtuar deklaratën e BE-së për ngjarjet në veri dhe hot e bjen në fund të pusit.

E bën një kërkesë, për dhe në emër të Kosovës, të njëjtë me kërkesën e presidentit serb.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco