Zvicra dënon fuqishëm sulmin ndaj Policisë së Kosovës

Zvicra dënon fuqishëm sulmin ndaj Policisë së Kosovës

00:00, 25/09/2023

Ministria e Jashtme e Zvicrës ka dënuar fuqishëm sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku mbeti një zyrtar policor i vrarë dhe një tjetër i plagosur.

Zvicra ka bërë thirrje për qetësi dhe përmbajtje, teksa ata që janë përgjegjës të sillen para drejtësisë.

“Zvicra dënon fuqishëm sulmin e tmerrshëm ndaj Policisë së Kosovës dhe bën thirrje për qetësi dhe përmbajtje; ata që janë përgjegjës për këtë akt të tmerrshëm dhune duhet të sillen para drejtësisë”, thuhet në reagim.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco