Mot me diell dhe vranët

Mot me diell dhe vranët

08:04, 22/09/2023

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të fokusuara kryesisht në relievin malor.

IHK njofton se në viset e ulëta dhe mesatare parashihen intervale të gjata me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-5m/s.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco