Sekretarja e OSBE-së dënon dhunën e djeshme në veri

Sekretarja e OSBE-së dënon dhunën e djeshme në veri

15:39, 30/05/2023

Sekretarja e përgjithshme e OSBE-së, Helga Maria Schmid, ka dënuar dhunën e djeshme që ndodhi në veri të Kosovës.

‘Dënoj fuqishëm aktet e dhunës që kanë ndodhur në veri të Kosovës. I uroj shërim të plotë të lënduarve, si ushtarëve të KFOR-it ashtu edhe civilëve’.

 ‘Është thelbësore t’i jepet përparësi dialogut dhe të kërkohen zgjidhje paqësore për të gjithë rajonin’, ka shkruar ajo në Twitter.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco