Paqartësitë rreth konkursit për guvernator, para komisionit për buxhet raporton sot Fehmi Mehmeti

Paqartësitë rreth konkursit për guvernator, para komisionit për buxhet raporton sot Fehmi Mehmeti

08:04, 24/03/2023
Gjatë ditës së sotme Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje.
 
Në këtë komision pritet që të diskutohen dy çështje ajo e mjeteve të trustit si dhe çështjen e guvernatorit
 
Për këtë të ftuar janë: Fehmi Mehmeti-Guvernator BQK, Kryesues, Vlora Spanca- Auditore e Përgjithshme, Hekuran Murati- Ministër i Financave, Punës dhe Transfereve dhe Adrian Zalli-Drejtor menaxhues i TRUST-it.
 
Gjithashtu në këtë komision do të këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i listës së kandidatëve për plotësimin e pozitës ë Guvernatorit të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco