Tahiri: AAK-ja nuk do ta votojë raportin vjetor të ZRrE-së

Tahiri: AAK-ja nuk do ta votojë raportin vjetor të ZRrE-së

15:43, 22/03/2023

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se partia të cilën ai e përfaqëson nuk do ta votojë raportin vjetor të Zyrës së Rregullatorit për Energji për vitin 2021.

Sipas tij, në mbledhjen e radhët të kuvendit, pritet që të bëhet shqyrtimi i tarifave dhe rritja e energjisë prej 14 për qind.

“Është e palogjikshme që rritja prej 14% t’u faturohet qytetarëve”, ka thënë Tahiri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco