Analisti: Me e mbështet dakordesinë e Ohrit, duhesh me qenë i përfshirë në korrupsion

Analisti: Me e mbështet dakordesinë e Ohrit, duhesh me qenë i përfshirë në korrupsion

17:28, 21/03/2023

Analisti Petrit Zogaj ka kritikuar mbështetësit e dakordimeve të Ohrit në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Ai ka thënë se për ta mbështetur këtë marrëveshje duhet me i plotesu dy kushte.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se njeri nga kushtet është me qenë i përfshirë në afera korruptive për ndërtime pa leje.

“Duhesh me i plotesu dy kushte qe me e mbeshtete dakordesine e Ohrit: duhesh me qene i perfshire ne afera korruptive per ndertime pa leje, potencialisht nen hetime dhe duhesh me punesu ndonje familjar ne qeveri. S’po shoh mbeshtetje ma parimore”, ka shkruar Zogaj.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco