Mushkolaj: Aneksi merret vetëm me Asociacionin, dështimi quhet Albin Kurti

Mushkolaj: Aneksi merret vetëm me Asociacionin, dështimi quhet Albin Kurti

00:46, 19/03/2023

Analisti Imeri Mushkolaj ka reaguar pas arritjes së aneksit të zbatimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë në takimin e sot trilateral në Ohër.

Mushkolaj përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se se krejt zbatimi i këtij aneksi merret vetëm me themelimin e Asociacionit.

Sipas tij, ky është një dështim, dhe këtë dështim e ka quajtur: Albin Kurti.

“Krejt aneksi i zbatimit merret veç me një pikë të marrëveshjes – themelimin e Asociacionit. Dështimi ka emër: Albin Kurti”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco