KEDS njofton se cilat zona do të mbesin pa rrymë deri në 6 orë

KEDS njofton se cilat zona do të mbesin pa rrymë deri në 6 orë

19:34, 08/02/2023

KEDS ka njoftur se më 10 shkurt do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të vendit. Ndërprerja e rrymës do të ndodh për shkak të punimeve në rrjet.

Punimet do të kryhen nga ekipet e KEDS, ndërsa janë të domosdoshme për siguri të sistemit.

Njoftimi i plotë nga KEDS:

10.02.2023Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prizren1.

NS 35/10 kV Prizreni IIINga Dalja 10 kV Çlirimi i Popullit do të ndërprehet:

TS 10/0.4kV TS Shtëpia e Kulturës (kodi: 30032013004) nga ora 07:00 deri ora 13:00Vendet: Shtëpia e Kulturës, Teatri i Prizrenit, një pjese e rr. Adem Jashari, një pjesë e rr.Mbreti Zog.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri, krasitja e druve dekorativ në rr. Adem Jashari nga kompania “EKOREGJIONI”.10.02.2023

Punime nga pala e tretë

Pejë

1.TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Isniqi (kodi: 53000008) nga ora 12:00 deri 15:00Vendet: Ahmetgjekajt, Tishukajt, Mehmetajt, Mulajt, Kuklec, Osadautajt, Tahirsylaj, Rexhametajt dhe Osmanajt.

Arsyeja: Punët që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco