Mehaj takohet me përfaqësues të NATO-s, diskutojnë për rolin e KFOR-it në Kosovë

Mehaj takohet me përfaqësues të NATO-s, diskutojnë për rolin e KFOR-it në Kosovë

21:05, 07/02/2023

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, sot ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e NATO-s, takim të cilin e cilësoi si të shkëlqyeshëm.

Mehaj, përmes një postimi në Twitter, ka thënë se me këta përfaqësues ka diskutuar për rolin e KFOR-it në Kosovë dhe për progresin e reformës së sektorit të sigurisë.

“Takimi i shkëlqyeshëm me aleatët e interesuar të NATO-s, organizuar nga Delegacioni i Britanisë së Madhe në NATO në krye me ambasadorin David Quarrey. Diskutim shumë i rëndësishëm për progresin e reformës së sektorit të sigurisë, rolin thelbësor të KFOR-it dhe marrëdhëniet e shkëlqyera e kontributi i NATO-s në Kosovë”, ka shkruar Mehaj në Twitter.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco