Uk Loshi i reagon Lumir Abdixhikut: Edhe Tahir Sinani ishte nga Tirana

Uk Loshi i reagon Lumir Abdixhikut: Edhe Tahir Sinani ishte nga Tirana

23:03, 03/02/2023

Lumir Abdixhikut i ka reaguar dhe Uk Loshi.

Përmes një statusi në Facebook, ai ka thënë se edhe Tahir Sinani ka qenë nga Tirana.

“Lumir, ndalo krahinarizmin dhe goditjet ndaj shqiptarëve nga Tirana. E ke bërë këtë veprim të ulët edhe disa herë përpara. Dikush mund të thotë se ti nuk je nga Kosova sepse familja jote nuk jeni nga Kosova dhe ti e familja jote jeni nga një krahinë tjetër shqiptare në(n) Serbi. Ky pohim do të ishte gabim dhe fashizëm dhe përderisa është gabim dhe fashizëm gjeografik për ty, është i tillë edhe për aktivistët nga Tirana në Prishtinë, të cilësdo parti qofshin” shkroi Loshi.

Statusi i plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco