Reshje bore në shumë pjesë të Kosovës

Reshje bore në shumë pjesë të Kosovës

23:59, 02/02/2023

Reshje intensive bore kanë filluar sonte në shumë pjesë të Kosovës.

Nga Prishtina, Mitrovica, Fushë Kosova e Podujeva, qytetarët kanë ndarë video e fotografi nga bora që këtë dimër ka munguar.

Portali për parashikimin e motit, MeteoBallkan ka publikuar disa video nga disa qytete të Kosovës ku tashmë kanë nisur reshjet.

Ndërkohë, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka parashikuara tëmeperatura të ulëta gjatë ditës së nesërme me -2 gradë Celsius minimalen dhe 2 gradë Celsius maksimalen

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco