Rexhaj i VV-së: Si të kërkohet Asociacioni pa shpërbërje të strukturave kriminale

Rexhaj i VV-së: Si të kërkohet Asociacioni pa shpërbërje të strukturave kriminale

12:47, 31/01/2023

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, tha se pa Asociacion, për dy vjet janë parë struktura kriminale të dirigjuara nga Serbia duke vendosur barrikada, plagosur policë e duke kërcënuar qytetarë.

Ai në llogarinë e tij  Facebook ka pyetur  se si mund të kërkohet themelimi i Asociacionit pa u shpërbërë strukturat kriminale në veri, pa u çarmatosur, pa dorëzim të armëve dhe pa kthim të mijëra qytetarëve në shtëpitë e tyre, transmeton Syri.net Kosova

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco