Hoxha: Asociacioni po u themelohet strukturave kriminale

Hoxha: Asociacioni po u themelohet strukturave kriminale

07:18, 31/01/2023

Analisti, Dibran Hoxha,  ka thënë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe po u themelohet strukturave kriminale.

Sipas Hoxhës, e kemi të dëshmuar që aty nuk kemi të bëjmë me persona të qytetëruar dhe që prodhojnë diversitete, pasi sipas tij ati struktura kriminale kanë qenë shkak i braktisjes më dhunë të veriut të Kosovës.

“Asociacioni po i themelohet strukturave kriminale, pasi nuk kem të bëjmë me persona të qytetëruar që e zbatojnë Asociacionin dhe që prodhojë diversitete, por, është supozuar që t’u shërbejë disa strukturave kriminale. Prandaj, duhet me ditë kujt jemi duke ia themeluar, jemi duke ia theme disa strukturave të dëshmuara si kriminale”, ka thënë Hoxha.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco