Sot mot i ftohtë e me reshje bore e shiu

Sot mot i ftohtë e me reshje bore e shiu

07:59, 26/01/2023

Prishtina Weather, ka njoftuar se moti përgjatë ditëve të ardhshme do të jetë i ftohtë dhe i vranët.

Pos kësaj, pritet që kohë pas kohe ka mundësi që do të ketë reshje të dobëta bore.

Sot do të mbajë mot kryesisht vranët. Kohëpaskohe priten mundësi për reshje të dobëta bore, apo të përziera me shi në pjesë më të ulëta të vendit.

Do të fryjë  erë e lehtë dhe mesatare nga lindja e juglindja 6-12m/s, nga dita e premte verilindore, e në fundjavë e lehtë.

Shtypja atmosferike me tendencë të rënies, e në fundjavë në rritje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco