Nga OVL e UÇK-së reagojnë për kërcënimet e Serbisë: Përgjigjemi me luftë të drejtë e të domosdoshme

Nga OVL e UÇK-së reagojnë për kërcënimet e Serbisë: Përgjigjemi me luftë të drejtë e të domosdoshme

10:13, 10/12/2022

Faton Klinaku, udhëheqës i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, ka komentuar deklaratat e Petar Petkoviqit, kryenegociator i Serbisë në dialogun me Kosovën, se ushtria serbe mund të rikthehet në Kosovë.

Klinaku ka thënë se përsëri do të përgjigjen “me luftë të drejtë, të pashmangshme dhe të domosdoshme”.

Ashtu siç e ka thënë Cali që lufta ishte e drejtë, e pashmangshme dhe e domosdoshme, përsëri të përgjigjemi me luftë të drejtë, të pashmangshme dhe të domosdoshme.Postimi i plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco