Thyen urdhrin mbrojtës dhe kanos ish-bashkëshorten, arrestohet burri nga Peja

Thyen urdhrin mbrojtës dhe kanos ish-bashkëshorten, arrestohet burri nga Peja

09:30, 10/12/2022

Të martën e kësaj jave një burrë që kishte urdhër mbrojtës ndaj ish-bashkëshortes së tij i është afruar asaj dhe e ka kanosur atë.

Për këtë, të premten ai ra në prangat e policisë.

“Rr. UÇK, Pejë, 06.12.2022 – 16:00. Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka thyer urdhrin mbrojtës ndaj ish bashkëshortes së tij femër kosovare, i është ofruar viktimës në rrugë dhe e ka kanosur atë. Me 09.12.2022 i dyshuari është arrestuar dhe me vendimit ë prokurorit është dërguar në mbajtje”, raporton policia.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco