Një femër në Podujevë thotë se u sulmua seksualisht nga një person, ky e mohon në polici

Një femër në Podujevë thotë se u sulmua seksualisht nga një person, ky e mohon në polici

08:46, 10/12/2022

Një rast i sulmit seksual është raportuar të ketë ndodhur para dy ditësh në Podujevë.

Ankuesja femër kosovare ka raportuar se është sulmuar seksualisht nga i dyshuari mashkull kosovar.

I dyshuari është intervistuar dhe nuk ka pranuar  që është takuar me viktimën në intervalin kohor të pretenduar nga viktima.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti të procedohet në procedurë të rregullt.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco