Përfundon operimi i policit që u plagos në veri, i hiqet plumbi nga kraharori

Përfundon operimi i policit që u plagos në veri, i hiqet plumbi nga kraharori

13:50, 09/12/2022

Ka përfunduar operacioni i policit 40-vjeçar që mbrëmë mbeti i plagosur pas një sulmi të armatosur që ndodhi mbrëmë në veriun e Mitrovicës.

Mjeku që ka marrë pjesë në operimin e policit- dr Nazmi Kolgeci i tha Nacionales se operacioni ka përfunduar me sukses, plumbi i është heçur policit.

“Po gjithçka ka përfunduar mirë. Polici po trajtohet tash në repart. Operimi ka përfunduar me sukses”, tha për Nacionalen drejtori i Klinikës së Kirurgjisë Torakale të QKUK-së, Nazmi Golgeci.

E ndërkohë edhe nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës kanë dhënë detaje për Nacionalen rreth gjendjes së policit që u plagos mbrëmë gjatë një aksioni të armatosur në veriun e Mitrovicës.

Sipas QKUK-së, polici i plagosur në QKUK ka mbërritur sot rreth orës 8:30.

“Qendra Klinike Universitare e Kosovës njofton se sot rreth orës 8:30, një pjesëtar i Policisë së Kosovës i lënduar mbrëmë është pranuar në Qendrën Emergjente, pasi kishte marr trajtimin e nevojshëm në Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës. Ekipi i Klinikës Emergjente bashkë me mjekët konsultantë nga klinikat përkatëse kanë kryer të gjitha ekzaminimet e nevojshme dhe rasti, sipas mjekëve, është jashtë rrezikut për jetë. Pacienti është pranuar për trajtim të mëtejmë në kuadër të Klinikës së Kirurgjisë Torakale”, kanë deklaruar nga QKUK.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco