Caktohen komisionet për Vetting në Kuvend, këta janë emrat

Caktohen komisionet për Vetting në Kuvend, këta janë emrat

13:47, 09/12/2022

Anëtarët e partive për komisionin e Vetingut në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

Nga grupi parlamentarë i Lëvizjes Vetëvendosje: Adnan Rrustemi është propozuar zëvendës kryesues, ndërsa anëtarë, deputetet Avni Dehari, Artan Abrashi, Arjeta Rexhepi dhe Dimal Basha.

Nga Partia Demokratike e Kosovës janë propozuar dy deputetë në këtë komision. Deputetja Blerta Deliu dhe deputeti Rashit Shala.

Nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala është propozuar kryetar, ndërsa Doarsa Kica-Xhelili, anëtare.

Ndërkaq, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, është propozuar deputeti Pal Lekaj.

Dhe nga grupi Multietnik, zëvendës kryetarin e dytë e kanë propozuar, Erxhan Galushi.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco