Kurti mirëpritet nga kryetari i Vjenës, para samitit

Kurti mirëpritet nga kryetari i Vjenës, para samitit

22:34, 07/12/2022

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti mori pjesë në pritjen e organizuar nga kryetari i Vjenës, Michael Ludwig, që i paraprinë Samitit të Liderëve të Socialistëve dhe Demokratëve të Ballkanit Perëndimor.

Aty, kryeministri Kurti së bashku me kryetarin e Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, patën mundësi që të shoqërohen dhe të diskutojnë me pjesëmarrësit e samitit që do të mbahet nesër.  ​

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco