Avdyli 'godet' Ramën: Duke u shëndrruar në kosmopolitan fals, po rehabiliton shovinizmin serb

Avdyli 'godet' Ramën: Duke u shëndrruar në kosmopolitan fals, po rehabiliton shovinizmin serb

19:53, 04/12/2022

Deputeti Haxhi Avdyli po vlerëson se duke u shëndrruar nduke u shëndrruar në kosmopolitan fals, Edi Rama (dhe disa të sojit të tij) po rehabiliton shovinizmin serb të radikalit Vuçiq, shkruan Syri.net Kosova.

Madje kjo sipas tij edhe po dëmton rëndë patriotizmin natyral mbarëshqiptar që kurrë s'kishte qëllime ekspansioniste.

"Qe 120 vite në Ballkanin e trazuar o je me kauzën e drejtë të Shqiptarizmës, o je me kauzat Çubrolloviqiane Serbe. Smund të jesh edhe edhe...", ka theksuar ai në reagim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco