Maliqi: Moralizuesi që ua përgjysmoi rrogat prokurorëve e gjyqtarëve, kerkon mos m'u vra mes veti se gëzohet armiku

Maliqi: Moralizuesi që ua përgjysmoi rrogat prokurorëve e gjyqtarëve, kerkon mos m'u vra mes veti se gëzohet armiku

23:54, 30/11/2022

Njohësi i çështjeve politike, Agon Maliqi, i është drejtuar kryeministrit Kurti, pas postimit të këtij të fundit për vrasjen në QKUK.

Reagimin e Kurtit, Maliqi po e konsideron ironik.

Moralizuesi që ua përgjysmoi rrogat prokurorëve e gjyqtarëve, tha Maliqi, po kërkon mos me pasë vrasje mes njerëzve me pretekstin se gëzohet armiku.

“Kultura e burrnisë toksike që i ka të shtrira këmbët në çdo pore të shoqërisë dhe në çdo institucion mbetet e verbër ndaj përgjegjësisë që e ka për dehumanizimin e grave dhe misogjininë që po e prodhon këtë varrezë masive. Ndërsa prijësit e dashur moralizues që ua përgjysmojnë rrogat prokurorëve dhe gjykatësve, na kërkojnë mos me u vra mes veti sepse mes tjerash gëzohet armiku”, shkroi Agon Maliqi në Facebook.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco